TENT JE U POLUFINALU KUPA – ŽREB U SUBOTU

Obojkašice TENTa plasirale su se u polufinale kupa Srbije i pored poraza u revanš utakmici od ekipe Vizure.

VIZURA -TENT 3:1 ( 25:20 / 25:18 / 19:25 / 25:12 )

Pobedom u prvoj utakmici TENT je sebi olakšao posao za revanš ali su svi u ekipi bili svesni veličine i jačine Vizure, ekipe koja ima mnogo iskustva u igranju ovakvih utakmica. I upravo to je pokazao višestruki osvajač Kupa Srbije i šampionskih titula koji je startovao izuzetno motivisano i jako od prve lopte. Možda je presudni momenat bio završnica prvog seta kada je Vizura vodila čak 24:14 ali su naše devojke uspele da smanje prednost do kraja tog seta na, u tom trenutku za nas, izuzetno bitnih 25:20. Prednost iz prve utakmice bio je na strani TENTa +19 poena, pa je računicom bilo jasno da je potrebno osvajati minimum 18 poena po setu kako bi se obezbedio prolazak i pored mogućeg poraza od 3:0. Jedan osvojen set jasno je, značio bi TENTu plasman u sledeću rundu takmičenja. Upravo treći set , posle vođstva Vizure 2:0, bio je set odluke za obe ekipe. Nama je bilo dovoljno da osvojimo 19 poena u tom setu i da završimo posao. Osvajanjem devetnaestog a ubrzo i dvadesetpetog poena , san o plasmanu u polufinale je ostvaren. Četvrti set je bio prilika da trener Gršić u igru uvede kompletnu klupu TENTa koja je do tada konstantno bila podrška devojkama na terenu.

Moramo spomenuti da je utakmicu u SC VIZURA posmatrlo i nekoliko desetina navijača našeg kluba čiji su živci ovaj put bili na ozbiljnim testiranjima…

U svakom slučaju, odličan rezultat naše mlade ekipe i plasman u polufinale nacionalnog kupa. Žreb za sledeću rundu je u subotu u direktnom prenosu utakmice iz Lajkovca, od 17.45

Mogući protivnici su ekipe Uba i Železničara koje su takođe juče slavile u revanš susretima, dok će četvrti polufinalista biti poznat posle duela Jedinstvo – Partizan koji je na programu danas.