Poraz u osmom kolu uz hrabru igru našeg tima! (VIDEO)

U osmom kolu Superlige Srbije, odbojkašice Tenta doživele su četvrti poraz u ovoj sezoni. Ovaj put bolje su bile devojke iz aktuelnog šampiona Srbije,ekipe Vizure iz Rume.

Velika borba na terenu našim devojkama donela je pobedu u prvom setu i konačno uspešno dobijen set u kojem se igralo na razliku (29:27). Drugi set nešto lakše dobijaju gošće (19:25) .

U trećem i posebno u četvrtom setu, videli smo veliku borbu,požrtvovanje naših devojaka i ogromnu želju za pobedom. Oba seta završena su u korist Vizure 20:25, ali ono što se ponavlja iz kola u kolo,što svakako nije dobro ni za odbojku,ni za savez a posebno nije dobro za samopouzdanje ovih devojaka koje uporno i naporno rade iz dana u dan,jeste konstantno loše,da ne kažemo očajno ,suđenje glavnih sudija i njihovih pomoćnika. Podsećanja radi,imali smo ogromnu grešku glavnog sudije na meču protiv Crvene zvezde kada je u prvom setu koji je igran do čak 30:28 ,našim tehničarima svirana "prljava" lopta a kasnijim uvidom na video snimaku jasno konstatovana greška sudije. Zatim nekoliko spornih odluka u duelima sa ekipom iz Lajkovca i Jedinstvom u Staroj Pazovi, da bi sinoć kulminiralo katastrofalnom i sramnom odlukom glavnog sudije u četvrtom setu i to u trenutku kada je naša ekipa stigla i prestigla vođstvo gošći i bila u naletu da se domogne možda i celog plena ali sigurno bar jednog boda. Odluka da oduzme poen domaćinu ,poen za 19:17, bila je presudna u borbi za ovaj set. Interesantno je bilo videti glavnog sudiju koji je uporno pokušavao da objasni našem kapitenu šta je svirao,dozvolivši sebi da tako objašnjava pun minut a znamo da sa sudijama nema rasprave kada su oni sigurni u svoju odluku. Sinoć je to izgledalo,najblaže rečeno, tužno. Znamo da ovim teško šta možemo promeniti,sudije i savez sami sebe ocenjuju i štite svoje odluke,ali smatramo da je bar pokušaj da ukažemo na sve nepravilnosti naša obaveza prema devojkama koje su dole na terenu i koje svaku nepravdu teško prihvataju i sa gorčinom nose u sebi posle ovakvih utakmica.

Naše je da radimo i to ćemo sigurno činiti. Menjaćemo taktiku,podizati formu,pojačati psihološku pripremu...učiniti sve da dobijemo utakmicu svojim radom i naporom....ostalo je na onima koji brinu o regularnosti....da nam se ne ponove "prelazi","prljave lopte" ,"žrebovi" .........