KUP 1/4f PRVI MEČ : DEBI NOVOG TRENERA,POVREDA KAPITENA I PORAZ

Novi poraz isti protivnik. Ovog puta odbojkašice Tenta izgubile su 3:1 od Crvene zvezde u prvoj utakmici četvrtfinalnog duela.

Iako je prvi set počeo dominantnom igrom naših devojaka, završen je malom razlikom u našu korist. Bila je Zvezda na korak do vođstva, imala lepu prednost pred kraj seta,ali je na kraju na semaforu pisalo 1:0. Drugi set donosi novo uzbuđenje. Naše odbojkašice stižu veliku prednost Crvene zvezde koja ne uspeva da osvoji čak šest set lopti. Moglo se lako desiti da se ponovi preokret iz prvog seta,međutim uspevaju gošće da izjednače na 1:1. U trećem setu dominantna igra crveno belih. Škripalo je i ovaj put na prijemu što jasno pokazuje novom treneru gde treba da se dodatno radi  kako se neke stvari ne bi ponavljale kada se dođe do mini lige i borbe za plej of.

Četvrti set donosi buđenje naših devojaka i kada se došlo do ritama i prednosti u poenima,dešava se najgora moguća stvar po našu ekipu. U jednom doskoku posle smeča,kapiten Jovana Jovičić doživela je povredu kolena. Sa bolnom grimasom na licu,izneli su je sa terena njene saigračice,a posle ukazane pomoći doktora Ostojića i fizioterapeuta Bukorovića, Jovana je poslata na dodatne preglede i snimanje kako bi se ustanovila težina povrede. Nama ostaje da se nadamo i verujemo da će sa Jovanom sve biti dobro i da će se brzo vratiti na teren. Ovaj trenutak je u potpunosti poremetio naše devojke koje su do kraja meča više bile pogledom i mislima okrenute ka svom kapitenu nego ka samoj igri,što dovodi do preokreta Zvezde a kasnije i do konačnih 3:1.

Svoj debitantski nastup na klupi Tenta,Milan Gršić pamtiće po prvom porazu u ulozi šefa struke i povredi kapitena Jovane Jovičić. Njegove utiske sa utakmice,kao i izjavu Jelene Lazić, pogledajte na zvaničnom (link) YouTube kanalu okTENTtv.

Naredni duel tentovke igraju u nedelju u Ubu sa istoimenom ekipom. Biće to utakmica sedmog kola BPŠ Super lige Srbije.