Jak otpor Zvezdi i nedostatak sreće u porazu 3:1 ( VIDEO )

Crvena zvezda je savladala TENT u okviru 7.kola BPŠ Superlige za odbojkašice u hali SC „Voždovac“ –

3:1 (30:28, 25:19, 20:25, 25:22).

Velika borba se vodila na Voždovcu, ali su crveno-bele imale psihološku prednost nakon osvajanja veoma neizvesnog prvog seta, koji je odlučen na jednu loptu. Nijedna ekipa nije uspevala da se na startu utakmice odlepi, ali je TENT bio je taj koji je imao prednost od dva poena, zahvaljujući blokeru Tamari Radmilović, koja je na pozajmici u TENT-u upravo iz Zvezde. Ipak, Kristina Bjelić nije uspevala da uhvati ritam, napravila je tri greške, koje je Zvezda iskoristila i serijom od četiri poena imala prednost pred prvi tehnički tajm-aut (11:9). Nakon tajm-auta dve vezane greške crveno-belih za izjednačenje, a onda i serija poena koja dovodi do prednosti od 19:16. Četiri servis greške Zvezdinih odbojkašica pružile su Obrenovčankama priliku da izjednače, što one nisu propustile (20:20), a ulaskom Ane Jakšić, još jedno Zvezdino dete na pozajmici u Obrenovcu, i da preokrenu (22:23), pa je Mirjana Musulin bila prinuđena da zatraži tajm-aut pri rezultatu 24:24. Velika borba se vodila do poslednjeg poena, Zvezdu je vukla Bojana Milenković, a Milka Stijepić donela set loptu. Nakon pola sata igre, neizvestan prvi set je pripao Zvezdi – 30:28!

Crveno-bele drugi set otvaraju serijom od četiri vezana poena, ali posebno motivisana Tamara Radmilović je već u ranoj fazi imala četiri poena iz bloka, koji su doprineli da TENT stigne do izjednačenja (8:8). Igra poen za poen do sredine seta, kada su crveno-bele prevođene kapitenom Ninom Lukić furioznom serijom poena slomile otpor TENT-a i došle do osam set lopti (24:16). Kako to biva, Ana Jakšić i Tamara Radmilović silno motivisane vezuju tri poena,usledio je tajm-aut domaće ekipe, koji je urodio plodom. Servis greška, 25:19 – 2:0!

TENT je bolje otvorio treći set, poveo 0:3, Zvezda se vraća u set odličnom igrom svog kapitena Nine Lukić i stiže do 5:5, ali dve vezane greške su pokrenule seriju naših devojaka, pa je Mira Musulin( CZ ) primorana na novi tajm-aut pri rezultatu 5:10. Neizvesna je bila i završnica trećeg seta. Zvezda je imala 19:17, ali je TENT preko Jelene Lazić osvojio narednih 8 od 9 poena, iskoristio prvu set loptu, poen Lazić za 20:25 i 2:1.

Na početku četvrtog seta pet grešaka igračica iz Obrenovca doprineli su da crveno-bele dođu do 10:5, ali su raspoložena Jelena Lazić i Kristina Bjelić smanjile na 10:8. Nakon novog tajm-auta Crvene zvezde, usledila je njihova pobednička serija. Zvezda je povela 20:13, nova serija poena Lukićeve, pa iako naše devojke ni jednog trenutka nisu pomislile da se predaju i smanjile na 20:17, crveno-bele su održale prednost do kraja i slavile u četvrtom setu 25:21, za konačnih 3:1 za Zvezdu.

CRVENA ZVEZDA – TENT 3:1 (30:28, 25:19, 20:25, 25:22)

Beograd, dvorana: SC „Voždovac“. Gledalaca: 100. Sudije: Nevena Nešković i Đorđe Zelenović.

CRVENA ZVEZDA: Čanak 9, Stijepić 10, Đurić 1, Marković, Đorđević, Milenković 28, Tasić, Bukilić, Vučićević 7, Zeremski (libero), Lukić 26, Stepanović (libero). Trener: Mirjana Musulin.

TENT: Ašćerić 13, Ćeranić 11, Marković (libero), Đurić (libero), Radmilović 9, Jakšić 2, Roganović 1, Bjelić 9, Jeković, Kompirović 1, Lazić 14, Sretović. Trener: Marijana Boričić.