DRUGI PORAZ OVE SEZONE – UB JOŠ JEDNOM BOLJI OD TENTA

Drugi ovosezonski poraz u Banka Poštanska štedionica Super ligi Srbije doživele su naše odbojkašice u 16.kolu takmičenja. Kao i u sedmom kolu i ovog puta bolje su bile devojke iz Uba slavivši rezultatom 3:1 ( 19:25 / 16:25 / 25:15 / 17:25 ). TENT i UB odigrali su do sada četiri utakmice, po dve u prvenstvu i kupu, i u tri je slavila ekipa iz Uba.

Pokušavao je Milan Gršić da pronađe postavu koja bi odgovorila razigranim gošćama ali nije uspeo da učini više od jednog osvojenog seta. Kako je utakmica odmicala sticao se utisak da jednostavno nedostaje samopouzdanje i vera u sebe kada je naša ekipa bila u pitanju. Retki su bili momenti , kao recimo taj treći set, da je sve išlo na ruku naših devojaka. Po rečima trenera Gršića, jedan loš meč, loše izdanje cele ekipe i svakako utakmica za analizu. Poraz kao poraz nije ništa promenio što se tiče pozicije na tabeli ali opominje pred izuzetno važne susrete koji donose borbu za plasman u Evropu i naslov prvaka Srbije.

Vidno razočarana porazom i pristpom igri cele ekipe , kapiten Jelena Lazić je takođe rekla da je ovo poraz za opomenu i da njene devojke moraju što pre da se trgnu i zaigraju u narednim mečevima kao što su igrale do ove utakmice.

Posle šesnaestog kola očekuju nas još dve utakmice do početka TOP6 Mini lige. U narednom, sedamnaestom kolu , gostujemo aktuelnom šampionu Železničaru iz Lajkovca, dok ćemo u poslednjem kod kuće dočekati Jedinstvo iz Stare Pazove. TENT je i dalje lider na tabeli sa dve pobede više od ekipa Uba i Jedinstva.